Cariere

Product Manager - portofoliu Solutii Audio - Video

Responsabilitati:

  • Cresterea performantei BU Audio-Video (produse si solutii pentru prezentari, conferinte, formare, colaborare, digital signage, etc), prin cresterea cifrei de afaceri si a marginii, si optimizarea politicilor de preturi;
  • Dezvoltarea portofoliului de produse si solutii conform strategiei de dezvoltare a companiei:
  • Mentinerea si imbunatatirea relatiei si conditiilor contractuale cu furnizorii;
  • Pozitionarea corecta prin analiza continua a pietei;
  • Pregatirea materialelor de comunicare in colaborare cu coordonatorul de marketing;
  • Comunicarea interna a principalelor caracteristici ale produselor si solutiilor (noutati, tendinte, avantaje, beneficii, diferentiatori, etc);
  • Instruirea regulata a specialistilor din echipele partenerilor si comunicarea directa cu clienti in proiecte;
  • Optimizarea stocurilor in concordanta cu cererea, amenintarile si oportunitatile din piata;
  • Prezentari si demonstratii ale produselor si solutiilor din portofoliu, in evenimente proprii sau generate de parteneri.

Cerinte:

  • Experienta in managementul si integrarea solutiilor AV;
  • Studii superioare;
  • Cunoasterea limbii engleze;
  • Excelenta in abilitati: analiza, planificare, comunicare, negociere.

Ce oferim:

  • Salariu atractiv
  • Decontare transport
  • Laptop si telefon mobil
  • Mediu de lucru placut

Pentru a aplica, trimite-ne CV-ul la adresa marketing@mgt.ro